Obec Kravaře, okres Česká Lípa | U nás je taky hezky


  Aktualita - Den se studenty USA

Na pátek 11. prosince jsme se opravdu těšili. Po půl roce k nám opět přijela další parta studentů z různých koutů Spojených států amerických, kteří momentálně studují na Univerzitě USAC v Praze.
Po přivítání se návštěva rozdělila na dvě skupinky, které zamířily do různých tříd na prvním i druhém stupni. Na tom prvním nejdříve děti zpívají či ukazují nějakou svou dovednost, poté se naopak předvedou Američané, také zpívají, zkouší jednoduché otázky nebo učí děti rytmické tance. Ve vyšších ročnících jsou žáci rozděleni a buď jednotlivě, nebo ve dvojicích se studenty z USA promlouvají a snaží se o nich zjistit co nejvíce. Vše samozřejmě převážně v angličtině. Někdy se však stane, že student z USA odpoví česky, protože i oni začínají své studium v Praze intenzivním kurzem našeho rodného jazyka. Projektový den opět vyvrcholil zápasem v košíkové. Přesto, že někteří naši žáci předvedli skvělý výkon, přesto, že náš tým podpořil i pan starosta, jsme o pár košů prohráli. To ale vůbec nesnížilo dobrý pocit z celého dne.
Takováto setkání jsou na naší základní škole již tradiční a ukazují svůj obrovský význam například v tom, že žáci ztrácí příliš velký ostych, nebojí se komunikovat, setkávají se jinými tradicemi, s příjemnými lidmi z druhé strany naší planety.

 

Zdeněk Šmída

Základní škola Kravaře