Obec Kravaře, okres Česká Lípa | U nás je taky hezky


  Aktualita - Přípravka FK Loko Kravaře na Spartě - ČTĚTE

Čtěte v českolipském Deníku: ZDE

Neděle 21.8.2016 byla svátkem pro naše malé fotbalové naděje. Vedení obce Kravaře nám zajistilo  prohlídku fotbalového svatostánku AC Sparty Praha s následným shlédnutím mistrovského ligového utkání a to s FK Jablonec.

Odjezd byl stanoven na 14,30 hodin a to z našeho svatostánku  FK Loko Kravaře. Cesta proběhla v poklidu, bez blinkání a s jedinou přestávkou na čerpací stanici na dálnici D8 (zde stojí za zmínku, že řidič mikrobusu a trenér v jedné osobě Lukáš Pýcha nepochopil pokyny velitele naší ekipy - starosty obce - a zastavil u jiné čerpací stanice, než bylo domluveno).

Celá kolona dorazila ke stadionu Sparty v pohodě a včas a prohlídka mohla začít. Marketingový pracovník klubu AC Sparta Praha pan V. Přibyl se našim dětem velmi věnoval, ukázal jim tzv. novinářskou lávku, press místnost se zajímavými exponáty z historie klubu a další.  Poseděli jsme si v šatně hostů a následně jsme měli možnost jít hráčským tunelem na pažit letenského klubu. Byli jsme usazeni na střídačku domácích a pan Přibyl nás obdaroval upomínkovými předměty. Šály v barvě domácího klubu jsme si hned uvázali na krčky.

Po obsáhlé prohlídce stadionu a jeho zázemí bylo nutno doplnit jak kalorie, tak pitný režim. „Mekáč“ na Letné byl pro tento záměr (alespoň dle sdělení našich dětí) tou nejlepší volbou. Tak jsme ho vzali útokem.“Čísburgr, hepymíl,taštičky, hambáče“ to je to, oč tu běží.

Následovala prohlídka letenského parku a to až k letenskému kyvadlu. Zde jsme si do různých křovisek odskakovali a hned nám bylo lépe a lehčeji (jen paní Lucka se styděla).

S blížícím se časem výkopu jsme zrychlili kroky a směřovali ke stadionu. Zaujalo nás, že jsme šli na fotbal a ejhle oni policisté ČR, ale nikoli v Škoda Octavia, ale na koních. Tak jsme se s nimi vyfotili (starosta měl na příslušníky Policie ČR dotaz, jestli nejsou koně sádroví? Nebyli.)

Usadili jsme se na rodinnou tribunu a „fotbalové divadlo“ začalo. Krásný byl nástup vlajkonošů s následnou hymnou Sparty. To jsme se projevili jako opravdoví fanoušci, neboť nám darované šály po vzoru ostatních příznivců vylétly vzhůru.

Jako hráči, kteří již o fotbale něco víme jsme okomentovali první poločas jako nic moc a někdy až nudný. Chybělo nám koření fotbalu a tím jsou jak jistě čtenáři vědí góly.

A pak to přišlo. Zažily jsme tři góly a řev – jako oslava gólů bylo něco, co se nám velmi líbilo a přiznáme se, že jsme řvali také.

Domácí vyhráli 3 : 0, my jsme hráčům potleskem poděkovali, ale musíme již přemýšlet nad cestou domů. Po několikerém přepočítávání účastníků zájezdu jsme nasedli do vozidel a hurá do Kravař. Podle plánu jsme v pořádku dorazili v cca 23 hodin.

„Chtěl bych touto cestou velmi poděkovat všem, kteří našemu potěru umožnili prožít krásnou neděli. Konkrétně panu O. Matějkovi, Z. Kaňovskému, AVENĚ v.o.d, R. Lůžkovi, vedení obce Kravaře a celému realizačnímu týmu přípravky FK Loko Kravaře L. Minárikové, D. Vovčukovi a L. Pýchovi. Ještě jednou moc díky".

Lukáš Hybler – trenér přípravky

PS: Jak jsme se blížili do Kravař, množily se dotazy „přípravkářů“, kdy zase někam vyrazíme.

FOTO: Robert Lůžek Cesta na SpartuProhlídka stadionuObčerstvení v moderním styluProcházka po Letenském parkuZápas Sparta vs. Jablonec včetně přehlídky kravařských "Ultras"