Obec Kravaře, okres Česká Lípa | U nás je taky hezky


  Aktualita - Vesnice roku 2016 - Aktualizace 10.8.2016

DIPLOM obci Kravaře v krajském kole soutěže Vesnice roku 2016 v Programu obnovy venkova za všestrannou péči o obec:V pondělí 27.6.2016 navštívila naši obec hodnotící komise soutěže  Vesnice roku 2016.
V letošním roce je přihlášeno do této soutěže celkem 251 obcí Čech, Moravy a Slezska.

Z libereckého kraje se jedná o tyto okresy:
Česká Lípa: Kravaře, Prysk, Velký Valtinov, Zahrádky.
Jablonec nad Nisou: 3 obce
Liberec: 6 obcí
Semily: 4 obce

Naše obec připravila hodnotící komisi program, kdy prohlídka začala návštěvou Velkokapacitního kravína Blíževedly s ukázkou bioplynové stanice (poděkování patří ing. V. Babikovi, vedoucímu VKK za zajímavou exkurzi a výklad).
Následně byly komisi ukázány aleje, které naše obec vysázela (směr Rané, Sezímky a na nádraží).
Nemohla pochopitelně chybět návštěva Základní školy Kravaře, kde sklidila mimo jiné obdiv naše „slavná formule“ pro vyžití žáků ZŠ. Stejně tak atrium a např. nově zřízené dílny se staly zájmem a mnoha dotazů komise.
Dětské hřiště komisi velmi zaujalo a bylo obdivováno. Konečná zastávka byla na koupališti, kdy pro představení obce starostou Vomáčkou následovala diskuze a to za účasti pracovnice obce pí. M. Čechové a zastupitelky obce Kravaře pí. J. Radechovské.

Po zhruba dvou a půl hodinách pobytu na kravařsku se komise rozloučila a odjela k návštěvě další obce.Pro hodnotící komisi soutěže Vesnice roku 2016 připravil OÚ Kravaře tiskovinu, dokumentující výbornou spolupráci naší obce se zemědělským podnikem AVENA v.o.d. Kravaře.

avena

Průřez dění v naší obci je zdokumentován v tzv. Prezentaci obce Kravaře 2016. Taktéž pro hodnotící komisi soutěže Vesnice roku 2016.
obec