Obec Kravaře, okres Česká Lípa | U nás je taky hezky


Aktualita - Vysvětlení pro občany Janovic.

Vážení občané Janovic, chtěl bych Vám touto cestou vysvětlit, proč je část bývalého hřiště v Janovicích posekaná a část ponechaná neposekaná.

Když jsem v úterý odpoledne projížděl Janovicemi, všiml jsem si, že i přes sucho, které v uplynulých měsících postihlo i Janovice, obrazily hluboko kořenící rostliny a usoudil jsem, že by nebylo od věci tyto plochy přejet obecní sekačnou.
Domluvil jsem se, že následující den, tj. ve středu dopoledne pracovník obce pan Trégr do Janovic zajede, plochy nejen poseká, ale i posbírá napadané listí ze stromů a pozemek bude rovný a čistý.
No a následovala středa 5. 9. 2018 - 10, 13 hodin a mně volala občanka Janovic, proč se seká, že se seká hlína, že se jen práší a podobně.
Odvětil jsem této občance, že jsem do Janovic poslal pana Trégra já a že se nejen posekají vyčouhlé rostliny, ale že se i sebere listí. No, občanka trvala na tom, že se jedná o zbytečnost....
Výsledek našeho rozhovoru byl ten, že jsem občance sdělil, že respektuji její názor, že se jedná o změnu směru péče o obecní plochy a pana Trégra zastavím a skončí se sekáním.
Následně jsem zajel do Janovic,  sekání bylo ukončeno a pan Trégr odjel upravovat plochy do Kravař.

To je pro vysvětlení. Tímto vysvětlením chci předejít tomu, že se jistě vyskytne jiná skupina občanů Janovic, kteří budou prohlašovat, že v Kravařích se seká a na Janovice se "kašle".

PS: Že se jednalo o vyčouhlé rostliny jsem se pokusil nafotit a fotografie budou na obci uchovány.

Ing. Vít Vomáčka - starosta obce Kravaře v Čechách