Obec Kravaře, okres Česká Lípa | U nás je taky hezky


Aktualita - Čp. 39 opět hořelo - Aktualizace III - dezinfekce

A na závěr dezinfekceHotovoHotovo.Pepa v tisku:A už se vyklízí!Intenzivním jednáním mezi obcí Kravaře, Advokátní kanceláří JUDr. Oldřicha Filipa, Policií ČR a majitelem nemovitosti č.p. 39 se podařilo zajistit postupné zabezpečení tohoto objektu.

Jako první dojde k vyčištění objektu (pracovníci obce) a následně je přislíbeno zazdění oken a zabezpečení objektu proti "obydlení" nezvanými hosty.

Velké poděkování patří JUDr. Filipovi a Policii ČR za nadstandartní nasazení v této kauze.K tradičnímu zahoření a výjezdu JSDHO, rychlé záchranné služby a dalších vozidel, došlo ve středu 23. 5. 2018.

Z vyjádření hasiče JSDHO Kravaře pana L. Š.: „Když jsme se dostali na půdu, objevil se proti nám nájemník této nemovitosti J. Š. (pracovnice IC Kravaře paní V. Ch. jej nazývá panem Houbou) s provazem okolo krku a bohorovně se nás optal – co tu chcete kosmonauti?

 

Malá úvaha: Když jsem viděl to množství aut, která stála u domu čp. 39 v Úštěcké ulici (po kolikáté již), vzpomněl jsem si, jakou práci dalo uspořádat benefiční koncert ve prospěch malého Matýska. Nikdo, kdo s pořádáním této benefice nepřišel do styku si neumí představit to množství papírování… A pak tu je občan, kvůli kterému jede rychlá záchranná služba do Kravař, jednotky hasičů vyrazí do Kravař, inspektor hasičů, Policie ČR a další. Kolik je to peněz, co takový to zásah stojí. A na Matýska se občané rozhodnou přispět formou benefice. Záchranka byla u našeho občana po kolikáté již – a někde jinde v našem okolí třeba starý člověk musí počkat, neboť záchranka je v Kravařích.

Na závěr musím podotknout, že situace s domem se řeší ve spolupráci např. s Policií ČR nepřetržitě. Naposledy zhruba před měsícem, kdy byl na radnici ředitel  Územního odboru Policie ČR okresu ČL. Objekt je soukromým majetkem a majitel nemovitosti je neustále písemně vyzývám k zajištění tohoto objektu.

Ing. Vít Vomáčka – starosta obce Kravaře v Č.