Obec Kravaře, okres Česká Lípa | U nás je taky hezky


Aktualita - Výstavba obchvatu Kravař - Aktualizace

Po zimní přestávce – pokračujeme v dokumentaci – Obchvat 12

 PřídavekAktuální obchvat plus  malý bonus.Kruhová křižovatka částečně otevřena (směr Blíževedly - Praha, Úštěk - Litoměřice) ve čtvrtek 15.11.2018 v 16 hodinFoto a video: (10.11.2018)

Foto: redakce (30.10.2018)Devátý díl časosběrného dokumentu Obchvat očima ptáků
Výstavba kruhového objezdu - ( kruh o další týden starší )Osmý díl časosběrného dokumentu Obchvat očima ptáků
Výstavba kruhového objezdu - porovnáníSedmý díl časosběrného dokumentu Obchvat očima ptáků
Výstavba kruhového objezdu 13. a 14. října 2018Šestý díl časosběrného dokumentu Obchvat očima ptáků
(Na obchvatu se nelení. Doplňkové video pro uklidnění všech pesimistů) 4kPátý díl časosběrného dokumentu Obchvat očima ptáků
(porovnání v čase - let je veden přesně v trase obchvatu) 4kFoto: redakce (2.10.2018)Čtvrtý díl časosběrného dokumentu Obchvat očima ptáků.
(porovnání v čase - let je veden přesně v trase obchvatu) 4kStavba kruhové křižovatky se blíží.Fotodokumentace redakce z 3.7.2018Třetí díl časosběrného dokumentu Obchvat očima ptáků. (dnes již neopakovatelné záběry - let je veden přesně v trase obchvatu) 4k


 Vážení spoluobčané, dnešního dne (11. 5. 20108)  jsem byl tázán několika občany Kravař, cože je pravdy na tom, že stavba obchvatu Kravař je do odvolání pozastavena?

Tato informace byla údajně prezentována mezi spoluobčany v nejmenovaném restauračním zařízení v naší obci s tím, že byl archeology v místě stavby objeven historický hřbitov a podobné „zaručené a ověřené zprávy“).

Je pravda, že při včerejším jednání  (10.5. 2018)  na OÚ Kravaře se stavbyvedoucím  firmy STRABAG, který má obchvat na starosti jsem se jej ptal, proč docela často parkuje směrem na Blíževedly u stavby obchvatu modré auto ŠKODA OCTAVIA s logem Muzea Česká Lípa.

Bylo mi odpovězeno, že se jedná o standartní postup, kdy archeologové průběžně zkoumají skrývání zeminy, zda se neobjeví archeologické nálezy, zajímavosti… Toto prozkoumávání je i zakomponované ve stavebním povolení právě ke stavbě obchvatu.

Stejná informace mi byla poskytnuta kompetentními pracovníky firmy STRABAG, když jsem je kontaktoval dnes s dotazem, zda se stavba obchvatu pozastavila.

Takže rekapitulace: „Zaručená informace“ , že stavba obchvatu se pozastavuje je nesmysl. Stavba běží dle plánu.

S přáním hezkého víkendu Ing. Vít Vomáčka, MBA – starosta obce Kravaře v ČecháchDruhý díl časosběrného dokumentu Obchvat očima ptáků.
(dnes již neopakovatelné záběry - let je veden přesně v trase obchvatu) 4kDruhý díl časosběrného dokumentu Obchvat očima ptáků.
(dnes již neopakovatelné záběry - let je veden přesně v trase obchvatu)První z dílů časosběrného dokumentu Obchvat očima ptáků.
(dnes již neopakovatelné záběry - let je veden přesně v trase obchvatu)

 Obchvat 27.11.2017Fotodokumentace:A už se skutečně pracuje:Stavba obchvatu začíná – navážejí se již stroje na stavbu.Přinášíme aktuální informace k výstavbě obchvatu Kravař:

 1. Zhotovitele stavby „Obchvat Kravař“ bude firma Strabag.
 2. V zákonné lhůtě se nikdo z neúspěšných soutěžících neodvolal
 3. Je podepsána smlouva mezi investorem (ŘSD) a zhotovitelem (firma Strabag).
 4. Ve středu 1.11.2017 dojde k tzv. předání staveniště.
 5. V současné době firma Strabag navezla panely pro zřízení zázemí stavby.
 6. Firma Strabag plánuje dvě přístupové komunikace ke stavbě –
  a/ od Kačárny ve Stvolínkách
  b/ pod nádražím – přístup Nádražní ulicí

 7. Firma Strabag bude informovat majitele nemovitostí v ul. Nádražní o průběhu stavby a záměru využívání této místní komunikace.
  Majitelé nemovitostí dostanou kontakt na stavbyvedoucího a kdykoli jej budou moci kontaktovat.
  Obec Kravaře si je vědoma, že využíváním této komunikace dojde k jejímu poničení, stejně tak např. můstku u nemovitosti pana Trégra.
  Všemi těmito opatřeními se Obec Kravaře snaží předejít případným neshodám a nedorozuměním.

Obchvat