Obec Kravaře, okres Česká Lípa | U nás je taky hezky


Aktualita - O kravařské kultuře 2017 trochu jinak.

Vážení spoluobčané,

Věřím, že Vás nebudu těmito řádky unavovat. Když ano, doporučuji dále toto mé vyjádření nečíst.
Když jsem ne na přelomu roku 2016 – 2017 začal domlouvat s paní Veronikou Chocholoušovou na tom, zda by se nechtěla věnovat pořádání kulturních akcí v naší obci, musím se přiznat, že by mě v nejmenším nenapadlo, jak se této oblasti tato naše spoluobčanka chopí. Velmi brzo mi sdělila, že by se „kultuře“ v Kravařích věnovala velmi ráda. A už to začalo. To bylo telefonátů, mailů, osobních rozhovorů. Nápadů měla a má tato osoba opravdu na velmi dlouhou dobu dopředu.
Ostatně můžete se sami přesvědčit právě na těchto webových stránkách, kolik akcí bylo pořádáno.
Osobně jsem měl velmi dobrý pocit, jak se paní Veronika této oblasti života v Kravařích chopila.
Až. Až do nedávné doby, kdy mi zděšeně napsala SMS zprávu, jak ji odchytili naši dva spoluobčané s tím, že „bodejď byste tu kulturu nedělala, když za to máte takové prachy. A proč si ty reklamy nesundá Kříž a sundáváte je Vy?“ A aby toho nebylo málo, zaslechl jsem i v našich Kravařích hlášku: „Tady nejsou žádné kulturní akce.“
Osobně by mi byly tyto „moudra“ zcela lhostejná. Ale přiznám se, že mi bylo a je líto paní Veroniky a proto jsem se rozhodl napsat tyto řádky.
Rozumný a soudný člověk si obrázek o těchto hlasatelích mouder udělá sám. Jenom bych si velmi přál, aby to paní Veroniku neotrávilo a neřekla si, že když se Vám to nelíbí, tak skončím a předveďte se sami.
Klasik by zkrátka řekl: „Známe své Papenheimské.“

Na závěr si dovolím vypsat akce, které byly paní V. Chocholoušovou organizovány:

25.3. – Maškarní rej
30.4. – Čarodějnice
14.5. – Den matek
3.6. – Dětský den
1.7. – Otevírání prázdnin
12.8. – Kapely na koupališti (Los Chuperos +Guitar Tluppa
26.8.- Vítání občánků
2.9. – Ukončení prázdnin na koupališti
4.9. – Vítání prvňáčků
9.9. – Závody na čemkoli

Další zajímavostí jistě je částka, kterou V.Ch. zajistila u sponzorů: 34.500 Kč.
A co je ještě v letošním roce plánováno: Setkání se seniory Kravař, Lampionový průvod + dlabání dýní, Den mužů – olympiáda, Mikulášská nadílka, Vánoce v kostele + Vánoční trh.

Domnívám se, že z uvedeného je patrné, zda se akce konají a zda kultura v našich Kravařích funguje.

Měl jsem chuť i vypsat, kolik že peněz paní Veronika za pořádání akcí bere. Ale ona sama mne ubezpečila, že nemá vůbec žádný problém s tím, sdělit zájemcům tuto „ohromující“ částku.
Proto si dovolím požádat ty, kteří výše uvedená moudra rozšiřují, ať se v našem Infocentru zastaví a paní Veronika jim tuto částku s potěšením sdělí.
Ale již dosti psaní. Kdo se rozhodl, že tyto výše uvedené nepravdy bude rozšiřovat, tak toho žádné vyjádření nepřesvědčí (vždyť ani není smyslem dozvědět se pravdu). A těm rozumným věřím, že výše uvedené stačí.

S přáním, ať paní V. Chocholoušová ve své dosavadní činnosti pokračuje….

Vít Vomáčka – starosta obce Kravaře v Čechách